Antibakteriální nebo dezinfekční gel? Jaký je mezi nimi rozdíl.

Antibakteriální a dezinfekční gely nahrazují klasické mytí rukou a mýdlem v situaci, kdy k nemáme přístup k vodě.

Antibakteriální gely jsou buď na bázi vody nebo s alkoholovou složkou. Gely na bázi vody sice ruce očistí a ničí bakterie, proti virům však účinné nejsou. Proto je potřeba vybírat antibakteriální gely  s alkoholem.  Je velmi vhodnou formou očisty rukou v případech, kdy není možné použít vodu a mýdlo. Působí hydratačně a nevysušuje pokožku. Během chvíle jsou ruce zbaveny škodlivých vlivů všech virů a bakterií.

Dezinfekční gely, vždy obsahují alkoholovou složku a jsou přidávány ještě další dezinfekční látky. Jsou tedy účinnější než gely antibakteriální. Alkohol ovšem vysušuje pokožku rukou, proto je třeba ruce ošetřovat vyživujícími krémy.

Nejúčinnější jsou antibakteriální gely, které obsahují více než 60% alkoholu. ASCOBAR dezinfekce jsou tedy díky svému obsahu alkoholu 89% na velmi vysoké úrovni účinnosti.

Pokud použijeme antibacterial gel, nanášíme ho vždy na suché ruce, aby se nenaředil a použijeme dostatečné množství. Ruce musí být vlhké alespoň půl minuty, než uschnou. Nestačí si jen lehce potřít dlaně, gel potřebuje dostatečně dlouhou expoziční dobu, aby byl zaručen jeho účinek.

chevron-down