Gel nebo roztok? Který zvolit a k jakému účelu použít.

Dezinfekční gely i roztoky jsou velice účinné prostředky na ochranu rukou v případech, že nemůžeme k očistě použít mýdlo a vodu. Kdy se rozhodnout pro antibakteriální gel a kdy pro antibakteriální roztok?

Roztoky jsou dezinfekční přípravky, většinou obsahují i zjemňující a hydratační přísady, které zabraňují vysoušení rukou. Aplikace pomocí spreje je velmi pohodlná a snadno se aplikuje na povrch kůže. Přípravky ve spreji je vhodné použít všude tam, kde dochází ke kontaktu s větším počtem osob.

Gely jsou velmi vhodné pro okamžitou dezinfekci rukou bez vody. Je to užitečný přípravek v případě, kdy není k dispozici voda a mýdlo. (například na cestách, ve vlaku, autobuse, ve veřejných prostorách atd.). ASCOBAR antibakteriální gel má balení s praktickou pumpičkou, kterou lze k desinfekci rukou použít kdekoliv a během celého dne.

Při použití obou dezinfekčních přípravků je nutné vždy použít dostatečné množství antibakteriálního gelu nebo roztoku a nechat působit minimálně půl minuty, aby byl zaručen antiseptický účinek.

chevron-down